Burak Ayaz 1992 yılında İstanbul'da doğdu.İlkokul yıllarında piano ve solfej eğitimi aldı. 2005 yılından itibaren çeşitli türlerde müzik gruplarıyla kayıt, prova ve sahne aldı.  2008 yılından itibaren İstanbul'da çeşitli mekanlarda  Tonmaisterlik ve Dj'lik yaptı. 2010 yılında liseden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik bölümüne %60 burslu olarak girdi ve aynı yıl Element ses ve ışık firmasında Tonmaister ve Dj olarak çalışmaya başladı. Bilgi üniversitesindeki eğitimi boyunca; ileri armoni, aranje, kompozisyon, ses kayıt, prodüksiyon ve müzik programları üzerine eğitim alan Burak Ayaz (3.55 GPA bölüm ikinciliği ve Yüksek Onur ödülü) alarak 2015 yılında mezun oldu. 2017 Yılında Yüksek lisans eğitimi üzerine Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünü kazandı. Tez çalışmasını "Müzik Yazılımları" konusu üstüne yapmaktadır.

 

  2014 yılında Sarıev Müzik Yapım ve Prodüksiyon stüdyosuna Recording Engineer olarak girdi ve bu süreçte Gökhan Türkmen, Can Gox, Six Pack, Bengisu, Serhat Şensesli, Ahmet Toprak Eğrikaya, Nazire Özlem çelik gibi birçok sanatçının enstruman ve vokal kayıtlarını yaptı.

 

2015 yılında Ajda Pekkan'ın sahne ekibine "Playback Arrangement Operator" olarak girdi ve Ajda Pekkan'ın geçmişten bu güne kadar olan aranjmanlarını konser playback sistemine; mix, mastering, transpozisyon ve tempo değişimi yaparak canlı çalım sisteminde yürütme operatörlüğüne başladı.

 

   2016 Şubat ayında Volga Tamöz'ün asistanı olarak çalışmaya başladı ve Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Bengü, Demet Akalın, Nilüfer ve Atiye gibi önemli Türk Popüler sanatçıların parçalarının şan, enstruman kayıtlarını, düzeltmelerini ve mixlerini yaptı.​

2018 yılı itibarıyla Burak Ayaz stüdyosunda, Müzik prodüksiyon, kayıt, müzik teknoloji eğitimleri, Mix ve Mastering alanlarında bir çok müzisyen ve sanatçı ile çalışmalar yapmaktadır.

Burak Ayaz Çalışmaları

E-Mailinizi sisteme kaydedin.

PTS proje takip logo 2.png
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Spotify - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • SoundCloud - White Circle
Discogs Site Connection

Burak Ayaz © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.